HAKKIMIZDA

Yozgat Valiliği himayelerinde; Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü, Orta Anadolu  Kalkınma Ajansı paydaşlığında gerçekleştirilecek olan uluslararası çapta bir film festivalidir.

Yozgat şehir merkezinde faaliyetlerini sürdüren Sinema Okuryazarları Derneği tarafından yürütülecek olan festival kapsamında sinema söyleşileri, senaryo yazarlığı eğitimleri, oyunculuk atölyeleri başta olmak üzere birçok çalışma gerçekleştirilecektir.

Festival kapsamında Türkiye’nin pek çok üniversitesinden gelecek olan ve Sinema Televizyon alanında eğitim gören üniversite öğrencilerinden oluşturulan GENÇLİK JÜRİSİ ile de uygulamalı film ve belgesel yapımı üzerine etkinlikler gerçekleştirilecek ve bu jüri finalist filmleri izleyerek GENÇLİK JÜRİ ödülünü takdim edecektir.

Festivale film ya da belgeselleri ile katılan ve finalist olan filmlerin yönetmenleri, Sinema Okuryazarları Derneği’nin Erasmus Plus fonlarından da yararlanarak yurt içi ve yurt dışı projelere katılacak ve tüm masraflar festival kapsamında karşılanacaktır (Gidiş dönüş biletleri kişi tarafından ödenir). Ancak ödül kazanmaya hak kazanan katılımcının projeye dahil olması (yurt içi ya da yurt dışı projesine katılması) durumunda mevcut yol ücretinin tamamı etkinlik sonunda (proje dönüşü) veya proje sürecinde katılımcıya ödenir. Bunun haricinde tüm konaklama ve yeme – içme giderleri derneğe aittir.

01

Profesyonel Organizasyon

Yozgat Valiliği himayesinde, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü tarafından desteklenen festivaldir.

02

Zengin Program ve İçerik

Program, sinema söyleşileri, senaryo yazarlığı eğitimleri, oyunculuk atölyeleri gibi birçok etkinliği kapsayacaktır.

03

Katılımcılara Sağlanan Destek

Finalist filmlerin yönetmenleri, Sinema Okuryazarları Derneği’nin Erasmus Plus fonlarından yararlanarak yurt içi ve yurt dışı projelere katılma olanağına sahip olacaklardır.

Katılımcıların tüm masrafları (konaklama, yeme-içme) festival kapsamında karşılanacaktır. Ödül kazanan katılımcıların proje sürecindeki yol ücretleri de katılımcılara ödenecektir.

"İyi bir filmin kusurları olması gerekir. Hayat gibi, insanlar gibi."

Federico Fellini